FAQ

Najczęściej zadawane pytania

FAQ dotyczące panelu reklamowego e-korepetycje.net

Czy muszę mieć firmę, żeby zlecić kampanię reklamową?
Nie. Kampanię w naszym systemie mogą zlecać zarówno firmy, jak i osoby fizyczne.
Czy będzie można zlecić kampanię inaczej niż przez panel reklamowy?
Nasz panel reklamowy jest prosty i intuicyjny, dlatego dążymy do tego, żeby wszystkie kampanie były realizowane właśnie za jego pośrednictwem.
Jaki rozmiar banera mogę dodać w panelu?
Do naszego systemu reklamowego można wgrywać wyłączeni banery w rozmiarze 700x100 px w formacie JPG, PNG lub GIF.
Chcę wykupić kampanię na 70 000 odsłon. Czy jest taka możliwość?
Co do zasady maksymalna liczba odsłon przy jednej kampanii wynosi 100 000 odsłon. Jeśli chciałbyś wykupić większą kampanię, zgłoś się do nas, pisząc maila na adres: kampanie@e-korepetycje.net
Za co płacę, zlecając kampanię?
Płacisz za wybraną przez siebie liczbę wyświetleń reklamy czyli odsłon.
Możesz też wykupić dwie opcje dodatkowe czyli:
1. geotargetowanie na lokalizację (w tym na miasta i województwa)
2. targetowanie ze względu na wybrany przedmiot.
Każda opcja dodatkowa zwiększa koszt kampanii o 20%.
Kiedy płacę za kampanię?
Nasz system reklamowy działa na zasadzie przedpłaty – płatności za całą kampanię dokonuje się w momencie składania zamówienia, jeszcze przed emisją kampanii.
Co oznacza targetowanie na przedmiot i geotargetowanie?
Targetowanie to inaczej zawężenie emisji kampanii reklamowej do wybranych parametrów, grup odbiorców. W naszym przypadku oznacza to, wyświetlenie reklamy użytkownikom, którzy przeglądali ogłoszenia ze wskazanych przedmiotów albo lokalizacji. 
Proponujemy Ci:
- targetowanie na przedmiot czyli emisję reklamy na podstronach serwisu, na których wyświetlają się ogłoszenia związane z danym przedmiotem oraz z uwzględnieniem informacji zapisanych w plikach cookies,
- geotargetowanie czyli emisję reklamy na podstronach serwisu, na których wyświetlają się ogłoszenia powiązane z danym miastem lub województwem oraz z uwzględnieniem informacji zapisanych w plikach cookies.
Czy kampania uruchomi się zaraz po jej opłaceniu?
Po opłaceniu kampania otrzymuje status „oczekująca”. W tym czasie sprawdzamy poprawność parametrów kampanii. Będziemy akceptować zlecone kampanie do emisji niezwłocznie, co zwykle oznacza jeden dzień roboczy na naszą akceptację. Może się też zdarzyć, że zaakceptujemy kampanię jeszcze tego samego dnia po złożeniu zamówienia. Niemniej jeśli zależy Ci na konkretnym dniu startu kampanii, zapisz ją w Panelu Reklamowym z odpowiednim wyprzedzeniem.
Z jakim wyprzedzeniem mogę zarezerwować emisję kampanii?
Maksymalny okres w jakim z wyprzedzeniem można zlecić emisję reklamy to 180 dni.
Jaki rozmiar bannera mam przesłać?
Do naszego systemu reklamowego można wgrywać wyłącznie bannery w rozmiarze 700x100 px, w formacie JPG, PNG, GIF. Waga max.: 1MB.
Czy w jednej kampanii mogę zlecić kilka kreacji?
Na razie umożliwiamy emisję tylko jednej kreacji, na jedną kampanię. Możesz natomiast zlecić emisję dwóch kampanii o podobnych parametrach, ale z wykorzystaniem innych kreacji.
Zapisałem kampanię z kreacją, której administrator panelu reklamowego nie zaakceptował. Kampania miała się rozpocząć już dzisiaj. Co teraz?
Prześlij nam kolejną, zgodną z Regulaminem, kreację. Przesuniemy termin rozpoczęcia Twojej kampanii. Niemniej kampania skróci się o okres oczekiwania na nową kreację, przez co kampania może nie zostać wyemitowana w całości. Dlatego zalecamy, aby tworzyć kampanie z terminem rozpoczęcia kampanii przypadającym za kilka dni roboczych.
Ile czasu może trwać moja kampania?
Minimalny okres emisji pojedynczej kampanii reklamowej to 7 dni. Maksymalny okres emisji kampanii reklamowej to 180 dni. Czas zakończenia kampanii jest przybliżony. Ze względu na obłożenie serwisu, może się zdarzyć, że nie wyemitujemy wszystkich odsłon w założonym czasie, szczególnie przy krótkich kampaniach.
A co jeśli nie wyemitujecie kampanii w całości?
Jeżeli z winy serwisu kampania nie zostanie zrealizowana, wówczas przeprowadzimy doemisję kampanii - o takiej samej wartości co zaległe odsłony, w najbliższym możliwym terminie.
Złożyłem i opłaciłem zamówienie kampanii w panelu reklamowym. Mimo wszystko chciałbym anulować swoje zamówienie. Co mam zrobić?
Możesz anulować całość lub część już opłaconej kampanii. Napisz do nas w tej sprawie. Jeśli anulujesz emisję na 1 dzień roboczy przed terminem startu kampanii, zwrócimy Ci całą wartość kampanii za pośrednictwem systemu PayU. Jeśli chcesz anulować już rozpoczętą kampanię, nie mamy obowiązku zwracać Ci kosztów kampanii. W takim przypadku polecamy Ci wstrzymać kampanię.
Na czym polega wstrzymanie kampanii?
Wstrzymanie całości lub części kampanii, oznacza zatrzymanie emisji i przeniesienie niewykorzystanych odsłon na kolejny, uzgodniony z nami okres, proporcjonalny do okresu w jakim miała wyemitować się pierwotna kampania.
Czy udostępniacie statystyki emisji kampanii?
W trakcie realizacji kampanii i przez rok po jej zakończeniu w panelu reklamowym znajdziesz statystyki odsłon, CTR, dat, usług dodatkowych dotyczących kampanii.
Prowadzę w Olsztynie lokalną szkołę językową. W swojej ofercie mam 5 różnych języków. Chciałbym trafić do konkretnej grupy odbiorców. Jak to mogę zrobić?
W takim przypadku zdecyduj się na targetowanie kampanii. Możesz zawęzić wyświetlenia reklamy tylko określonej lokalizacji, np. Olsztyna czy województwa warmińsko-mazurskiego. Możesz również wybrać emisję tylko na wybrane języki obce.
Jestem korepetytorem studiującym medycynę. Prowadzę zajęcia z anatomii w Bydgoszczy i chciałem je zareklamować. Wybrałem stosowne kryteria targetowania kampanii, ale pojawił mi się komunikat, że nie można zrealizować takiej kampanii. Co teraz?
Komunikat oznacza, że szacowana liczba odbiorców Twojej kampanii będzie za mała, aby wyświetlić im kampanię o wybranych przez Ciebie parametrach. Radzimy Ci zrezygnować z tak wąskiego geotargetowania, a zamiast miasta wybrać całe województwo. Jeśli chcesz, możesz też poszerzyć kampanię o wybór kolejnego przedmiotu np. medycyny czy biologii.
Prowadzę zajęcia z matematyki dla najmłodszych. Czy warto targetować kampanię tylko na ten jeden przedmiot?
Pamiętaj, że Twoja reklama ma na celu trafić bezpośrednio do osób poszukujących zajęć z matematyki, ale również do internautów potencjalnie nimi zainteresowanych. Być może targetowanie reklamy o matematyce na przedmiot „fizyka” sprawi, że rodzice szukający korepetycji z fizyki dla swojego dziecka, zdecydują się także na wykupienie Twoich zajęć.
Prowadzę zajęcia w Gdańsku. Czy warto targetować kampanię tylko na to jedno miasto?
Targetowanie na jedno miasto sprawi, że Twoja reklama będzie wyświetlana wyłącznie na podstronach i użytkownikom powiązanym z Gdańskiem. Być może wybór kolejnych miast, dobrze skomunikowanych z Twoim, np. Spotu i Gdyni spowoduje, że pozyskasz nowych uczniów, którzy i tak codziennie dojeżdżają do Gdańska.
Czy ma sens wybór lokalizacji kampanii reklamowej jednocześnie na Warszawę i województwo mazowieckie?
W przypadku takiego zawężenia, reklama będzie wyświetlana na podstronach ogłoszeń i użytkownikom ze wszystkich miastach województwa mazowieckiego, z Warszawą włącznie. Dlatego wystarczyłoby, gdybyś wybrał geotargetowanie na samo województwo mazowieckie.